Organisation

Ordförande

Göran Gyllstedt

Telefon: 073-673 20 65
E-post: g.gyllstedt@brfsh2.se
Ansvarsområden:  Ekonomi, och försäkringsfrågor, vattenskador och renoveringar


Vice ordförande

Jacob Lindblom

Telefon: 076-325 08 60
E-post: j.lindblom@brfsh2.se
Ansvarsområden: Värme- och ventilationssystem, projekt avfallshantering och projekt energi.


Ledamot

Michéle Dahlström

Telefon: 073-673 20 64
E-post: m.dahlstrom@brfsh2.se
Ansvarsområden:Tvättstugor, avlopp, nycklar, TV/internet, pantförskrivningar, överlåtelser, bastun, projekt fönsterrenovering samt byggtillstånd & utemiljö i röda området.


Ledamot

Iréne Hedin

Telefon: 073-673 20 66
E-post: i.hedin@brfsh2.se
Ansvarsområden: Garage, parkeringsplatser, lokaluthyrning, terrassdörrar, projekt garagerenovering samt byggtillstånd & utemiljö i gula och gröna området.



Ledamot

Dennis Savetun

Telefon:  073 – 673 20 62
E-post: d.savetun@brfsh2.se
Ansvarsområden:  Projekt elbilsladdning och projekt energi.


Suppleant

Hasse Andersson

Telefon: 073-673 20 61
E-post: h.andersson@brfsh2.se 
Ansvarsområden: Fixargruppen, ute- och förrådsbelysning, soprummen, projekt asfaltering samt snöröjning.



Suppleant och sekreterare

Karuna Lindblom

Telefon: 073-673 20 63
Epost: k.lindblom@brfsh2.se
Ansvarsområden: Lekparken, bybladet, websida, trädgårdsgruppen och trädgårdsförrådet.


Valberedningen

Valberedningen är medlemmarnas viktigaste instrument för att säkerställa att föreningen alltid har en kompetent och väl fungerande styrelse.

Sammankallande

Gith-Marie Noroozi Manesh
Telefon: 070-655 98 68
Epost:
githmarie@comhem.se 


Valberedare

jessica

Jessica Kallin
Telefon:
073-442 46 46
Epost: jessica.kallin72@gmail.com


Vem gör vad – alfabetisk lista

AnsvarsområdeAnsvarig
BastuMichéle Dahlström
Belysning förråd +uteHasse Andersson
BybladKaruna Lindblom
Bygglov gula och grönaIréne Hedin
Bygglov rödaMichéle Dahlström
EkonomiGöran Gyllstedt
FixargruppenHasse Andersson
FörsäkringGöran Gyllstedt
GarageIréne Hedin
InternetMichéle Dahlström
LekparkenKaruna Lindblom
LokaluthyrningIréne Hedin
NycklarMichéle Dahlström
PantförskrivningarMichéle Dahlström
ParkeringIréne Hedin
RenoveringarGöran Gyllstedt
SnöröjningHasse Andersson
SoprumHasse Andersson
TrädgårdsförrådetKaruna Lindblom
TrädgårdsgruppenKaruna Lindblom
TVMichéle Dahlström
TvättstugorMichéle Dahlström
Utemiljö gula och grönaIréne Hedin
Utemiljö rödaMichéle Dahlström
VattenskadorGöran Gyllstedt
WebsidaKaruna Lindblom
VentilationssystemJacob Lindblom
VärmesystemJacob Lindblom
ÖverlåtelserMichéle Dahlström