Organisation

Ordförande

Göran Gyllstedt

Telefon: 073-673 20 65
E-post: g.gyllstedt@brfsh2.se
Ansvarsområden: Ekonomi, försäkringsfrågor och snöröjning.


Vice ordförande

Karuna Lindblom

Telefon: 073 -673 20 63
E-post: k.lindblom@brfsh2.se
Ansvarsområden: Sekreterare, ekonomi, bybladet & hemsida.

Ledamot & Husvärd

Jacob Lindblom

Telefon: 076-325 08 60
Epost: j.lindblom@brfsh2.se
Ansvarsområden: Värme- och ventilationssystem, projekt avfallshantering och projekt energi.

Ledamot

Michéle Dahlström

Telefon: 073-673 20 64
E-post: m.dahlstrom@brfsh2.se
Ansvarsområden: Tvättstugor, avlopp, nycklar, TV/internet, pantförskrivningar, överlåtelser, projekt fönsterrenovering, trädgårdsgruppen samt byggtillstånd utomhus & utemiljö i röda området.

Ledamot

Iréne Hedin

Telefon: 073-673 20 66
E-post: i.hedin@brfsh2.se
Ansvarsområden: Garage, parkeringsplatser, lokaluthyrning, bastu, terrassdörrar,  projekt garagerenovering samt byggtillstånd utomhus & utemiljö i gula och gröna.

Ledamot

Johan Forsberg

Telefon: 070-415 40 72
E-post: j.forsberg@brfsh2.se
Ansvarsområden: Renovering inne, vattenskador, projekt elbilsladdning och projekt energi

Suppleant

Hasse Andersson

Telefon: 073-673 20 61
E-post: h.andersson@brfsh2.se 
Ansvarsområden: Fixargruppen, trädgårdsförrådet, lekparken, ute- och förrådsbelysning & soprummen.


Valberedningen

Valberedningen är medlemmarnas viktigaste instrument för att säkerställa att föreningen alltid har en kompetent och väl fungerande styrelse.

Sammankallande

Gith-Marie Noroozi Manesh
Telefon: 070-655 98 68
Epost:
githmarie@comhem.se 


Valberedare

jessica

Jessica Kallin
Telefon:
073-442 46 46
Epost: jessica.kallin72@gmail.com


 

 

Vem gör vad – alfabetisk lista

AnsvarsområdeAnsvarig
BastuIréne Hedin
Belysning förråd +uteHasse Andersson
BybladKaruna Lindblom
Bygglov ute gula och grönaIréne Hedin
Bygglov ute rödaMichéle Dahlström
EkonomiGöran Gyllstedt/Karuna Lindblom
FixargruppenHasse Andersson
FörsäkringGöran Gyllstedt
GarageIréne Hedin
InternetMichéle Dahlström
LekparkenHasse Andersson
LokaluthyrningIréne Hedin
NycklarMichéle Dahlström
PantförskrivningarMichéle Dahlström
ParkeringIréne Hedin
Renoveringar inneJohan Forsberg
SnöröjningGöran Gyllstedt
SoprumHasse Andersson
TrädgårdsförrådetHasse Andersson
TrädgårdsgruppenMichéle Dahlström
TVMichéle Dahlström
TvättstugorMichéle Dahlström
Utemiljö gula och grönaIréne Hedin
Utemiljö rödaMichéle Dahlström
VattenskadorJohan Forsberg
WebsidaKaruna Lindblom
VentilationssystemJacob Lindblom
VärmesystemJacob Lindblom
ÖverlåtelserMichéle Dahlström